Warning: Illegal string offset 'custom' in /home/lovepeac/public_html/wp-content/plugins/super-post/super-post-meta.php on line 89

Müzik Yapmak Artık Daha Kolay : Ableton Push

3 Yazan : - 27 Nisan 2013 - Müzik, Teknoloji

Berlin merkezli müzik yapım yazılımları üreten Ableton firması işi bir üst noktaya getiren bir cihaz ve bir yazılımı piyasaya sunmuş.
Ableton Push isimli cihaz firmanın diğer yazılım ürünü Live 9 ile birlikte müzik yapanların (yaratanların) ufkunu açıyor.

ableton-push

 

Cihazın üzerindeki tuşlara, cihaz ile birlikte gelen yada kullanılması gereken Live 9 yazılımdan sesleri, müzikleri, ritimleri, müzik aletlerini atamanız mümkün.
Aslında bir piyanodan, bir gitardan farklı değil. Avantajı çaldığınız notaları tek tuş ile kaydedip, cihaz tekrarlarken üzerine yeni müzik, ritim gibi eklemeleri yapabilmeniz.
Kısacası bir orkestrayı, 64 tuşlu bir cihazın içine sığdırılmış gibi…
Aşağıda Ableton Push un kullanımını örnekleyen bir kaç video var. Yaratıcılığı olan bir kişinin çok güzel müzikler üretebilieceği bir cihaz.

 

 

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Müzik, Teknoloji
Daft Punk Röportaj : İkinci Bölüm

Daft Punk ile yapılan röportajın birinci bölümünü beğendiyseniz, ikinci bölümünü aşağıda bulabilirsiniz. ÖLDÜRÜCÜ OLMAN GEREKİYOR ROCK&FOLK: EĞER ÖYLEYSE, ROCK MÜZİK? MÜZİK...

Nike+ FuelBand Güncellemesi Facebook da Resim Paylaşımı Sağlıyor

Nike+ FuelBand cihazının tanıtımını daha önce bu yazımda sizlere sunmuştum. Nike+ FuelBand iOS uygulaması geçtiğimiz günlerde güncellenerek, daha fazla bilgiyi...

Kapat