Warning: Illegal string offset 'custom' in /home/lovepeac/public_html/wp-content/plugins/super-post/super-post-meta.php on line 89

Apple TV Güncellendi.

1 Yazan : - 28 Eylül 2013 - Teknoloji

Ülkemizde Apple’ın en arkaplanda kalan ürünlerinden biri Apple TV olabilir. Türkçe içeriğin az olması ve diğer içeriklerin yurtdışı üyeliği gerektirmesi buna sebep olabilir. Bir Apple Fan ve teknoloji delisi olarak Apple TV’nin bütün versiyonlarına sahip oldum. Bunu sebebi sadece Apple ürünlerine olan hayranlığımdan öte fotoğraf, müzik ve filmlere ilgimdir.

Apple iOS 7 güncellemesinden sonra, Apple TV güncellemesini de geçtiğimiz hafta yayınladı. Ancak bu güncellemedeki ağ ve aktarım hatalarının tespitinden sonra, güncellemeyi geri çekti. Yapılan düzeltmelerden sonra güncelleme geçtiğimiz gün tekrar yayınlandı.

AppleTV_01

İlk yenilik iOS7 ile iPhone ve iPad lere de gelen iTunes Radio olmuş. Şu anda Türkiye hesaplarının kullanamadığı bu uygulama ile iTunes üzerindeki önceden tanımlanmış müzik listelerini dinlemenize yarıyor. Bugün fark ettiğim olay ise aynı Spotify da olduğu gibi listenin belli bölümlerde çoğunlukla video şeklinde reklamlarında olması.

AppleTV_02

Bu güncelleme de  MLS ve Disney’in XD ve Junior kanalları eklenmiş. iTunes Festival uygulaması etkinliklerin başlayacağı 1 Eylül gününden önce otomatik olarak eklenmişti. Bir ekleme değil ama ‘The Weather Channel’ da güncellenmiş.

AppleTV_03

 

Podcast uygulaması daha öncede var idi. Güncelleme ile bilgisayarınız yada iOS cihazınız ile abone olduğunuz podcastler listelenmiş olarak geliyor. Bir diğer değişiklikte iOS cihazlarında ‘PhotoStream’ seçeneği açık iken çektiğiniz fotoğraf ve videoları artık ‘iCloud Photos’ uygulamasından görebilirsiniz.

Bu güncelleme bilgilerinin yanında  faydalı bir bilgiyi aktarmak istiyorum. Apple TV’yi verimli olarak kullanmamın bir sebebi ise NetFlix‘den oldukça dizi ve film seyretmemdir. Bildiğiniz gibi NetFlix’e Türkiye’den erişim yapılamamaktadır. Ancak benim gibi AceVPN‘e üye olup oradan alacağınız DNS numaralarını Apple TV’ye girdiğinizde rahat ve zahmetsizce Netflix ve diğer film kanallarını seyredebilirsiniz.

 

 

 

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Teknoloji
BMW’nin İlk Tam-Elektrikli Modeli Sahne Alıyor.

BMW tam-elektrikli araç olan i3 Konseptini 2011 yılındaki Franfurt Uluslararası Motor Fuarında tanıtmıştı. Geçen 2 senenin sonunda 29 Temmuz 2013 günü...

3D Baskı Teknolojisi

Son yıllarda oldukça ilgi gören bir konuda 3 boyutlu baskıdır. 3 boyutlu baskının kısaca tanımı - üç boyutlu katı şekillerin...

Kapat