Biz sıradan şehirliler…

2 Yazan : - 03 Haziran 2013 - Yaşam-İnsan

 

direngezim

Hayır, buraya içinde savaş ve çatışma olan hiçbir görsel ya da yazı koymayacağım.

Sıradan şehirlileriz. Partici, ideoloji dayatıcısı, taraftar, fanatik, yobaz, ayrımcı, elitist, alkolik ya da marjinal değiliz. Şehrinde solumak, parkında kitap okumak, kendini hür hissetmek isteyen sıradan şehirlileriz. Fark edilmek, adam yerine konmak, küçümsenmemek istiyoruz. Etiketlenmek istemiyoruz, kimlerden olduğumuz, neye inandığımız, ne giydiğimiz, ne tarafta olduğumuz sorulmasın istiyoruz. Sıradan şehirliler olarak sakin sakin, huzurla yaşamak istiyoruz.

Kavga, yumruk, şiddet, kan, biber gazı, vandalizm istemiyoruz.

İktidar kavgalarına, otokratik hırslara alet olmak istemiyoruz. Başımızdakiler işlerini yapsın, bizi kendilerine benzetme kaygısı gütmeden düzenli, adil ve yaşanabilir bir ülke için çalışsınlar istiyoruz.

Büyük ödünler vermek gerekmiyor saygı ve sağduyu için… Barış içinde yaşayalım, adaletli olalım ve en önemlisi bizim gibi olmayanı kendimizi koruduğumuz gibi koruyalım.

ve…

Gezi Parkı bizim kalsın istiyoruz.

Biz halkız.

Sıradanız.

diren gezi park 4

diren gezi parkı 2

diren gezi park 3

diren gezi parkı 1

 

Yazarın Diğer Yazıları : 

 

Ruhunu ve dünyasını temiz tutmaya çalışan,
bir şeyleri, birilerini ötekileştirmeyen normal insan..

Facebook Twitter    

No comments

Leave a reply

Daha fazla Yaşam-İnsan
Assos’ta Felsefe

Assos'a girdiğimiz anda başka bir yere geldiğimiz anlamıştık, her yer düşünen, hala konuşabilen, tartışabilen insanlarla doluydu. Belki de Türkiye'de artık...

Simetrik miyim?

  Simetri estetik bir norm, peki insanların yüzlerindeki simetri de güzellikte bir gereklilik mi? İnsanlar genellikle yüzlerinin bir tarafının diğerinden...

Kapat