Bugünün kahramanıyım ben!

3 Yazan : - 10 Nisan 2013 - Seyahat, Yaşam-İnsan

Bazı günler vardır, pek güzel başlar,iyi haberler gelir, güzel şeyler olur, hah işte bugün öyle bir gün(dü). Kardan kulaklarımızın düşmesine alışmışken havada bir güneş ışıltısı, bir mavi bulut güzelliği falan derken, ayı model paltolarımdan sıyrılıp artık daha hafif beyazımsı bir palto (yanımdaki iki paltomdan birisi) giyeyim, ince bir fular, güneş gözlükleri falan, kendimi daha iyi hissederim dedim. Buraya geldiğimizden beri iki palto, beş bluejean, üç t-shirtle gezdiğimden de beyazımsı paltoma bayram çocukları kadar hevesliyim.

Efenim giyindik kuşandık, sokaklara döküldük, sebze meyve ihtiyacı için buradaki St.Lawrance Markete gidiyoruz, gittik, aldığım lahana, brokoli, elma, armut elimde taşınabilir miktarı az geçince oğlanın arabasının altına koyayım dedim, koydum. Pek havalı çıktım marketten, eve doğru yürüyoruz oğlanla, hafif bir yağmur atıştırmaya başladı, birşey olmaz bu yağmurdan dedim, yağmur başlayınca oğlan da heyecandan yağmur neden yağar, nasıl yağar sorularına başladı, ona anlatırken “pat” diye bir sesle arabayı az daha caddenin ortasından topluyordum. İçinde oğlanla hemde. Baktım alttaki o çantanın kenarı çıkmış, benim lahanalar az daha yuvarlanacak. Eğildim, beyazımsı paltomla itişe kakışa yerine taktım, bu arada yağmur durmak ne demek hızlandıkça hızlandı. Oğlan meraklandıkça meraklandı, o arabanın altındaki çanta düştükçe düştü.

Eve geldiğimde kendimi ahmak gibi hissediyordum, beyazımsı paltom yağmurun tamamını sünger gibi çekmiş, lahanam, brokolim, domatesim, biberim tüm Toronto sokaklarını süpürmüş, saçlarım kafama yapışmış, oğlan ise hala “neden ama anne neden?” derken  ilk iş o arabanın altındaki çantadan kurtulmak oldu, evet artık çöpte ve ben kendimi daha iyi hissediyorum.

Aşağı yukarı yandaki gibi bu karenin baş kahramanıydım işte bugün ben!

Mariner, mom, lover ,happy , thinker, traveller, philosopher.

Facebook Twitter LinkedIn  

No comments

Leave a reply

Daha fazla Seyahat, Yaşam-İnsan
Her Şehirde Bir Eviniz Olsun- Airbnb

Malum low cost  denen  düşük maliyetli havayolu firmaları ve THY 'nin uçuş rotalarını her geçen gün arttırması sayesinde  uçak biletleri...

Katil Barbie

“Kafamın nasıl çalıştığını ve bu fikirlerin aklıma nasıl geldiğini bilmiyorum ve fotoğraflarımın herkese uygun olmadığının da farkındayım” diyor Mariel Clayton....

Kapat