Can’t Touch This!

4 Yazan : - 04 Kasım 2013 - Seyahat, Yaşam-İnsan

Kuzey Amerika kıtasında sevgilinin doğumgünü kutlamaları esnasında eve biraz  şarap alalım diye Kanada’nın tekeli olan L.C.B.O. ( Liquor Control Board of Ontario)’ya uğradık çocuklarla. Şaraplarımızı, şampanyalarımızı aldık, arabamıza yükledik. Kasaya geldik, ödeme yapmak üzere şişeleri kasaya koyduk. Alara da yanımda olduğu için sanırım bir şişeyi de o kasaya koymuştur.

LCBO

Ve bir anda Tarantino filmlerinde hissettiren o can alıcı soru geldi kasiyerden Alara’ya. ” Yanında kimliğin var mı?”

O anda Alara japon gbi kasiyere bakıyordu, hemen atıldım, ” ödemeyi ben yapacağım” diye, Ve fakat nafile, “Kızınız şişeye dokundu, yanında kimliği yoksa maalesef size hizmet veremeyeceğim. Kanun böyle”

Hooof diye çıktık dükkandan, Ancak o kadar hak verdim ki, Türkiye’de yaşına bakılmaksızın çocuklara satılan içkinin haddi hesabı yok, Çocukların içine düştükleri durum tamamen kendi sorumluluklarında ve maalesef hiçbir yaptırım yok. Durdum düşündüm, o mu doğru olan bu mu  diye. Sanırım buradaki uygulamayı tercih edeceğim.

Ve ertesi gün tek başıma gittiğim L.C.B.O.’dan alışverişimi keyfile yaptım, çocuklara asla içki satmayacaklarınnı bilmenin huzuruyla.

Mariner, mom, lover ,happy , thinker, traveller, philosopher.

Facebook Twitter LinkedIn  

No comments

Leave a reply

Daha fazla Seyahat, Yaşam-İnsan
patal
Hindistan’da Dünyanın En Yüksek Anıtı Yapılıyor

Hindistan'da Sardar Vallabhbhai Jhaverbhai Patel  anısına dünyanın en yüksek anıtının yapılması planlanıyor. AFP'nin haberine göre, anıt bittiğinde Amerika'daki Özgürlük anıtından 2 kat, Brezilya'daki Kurtarıcı...

4e0b56f68acab4050b20a088493fed1f_large
Giyilebilir Teknolojiler

Bir çok insan Google ve Apple'dan  giyilebilir teknolojiye sahip ürünler çıkarmasını bekliyor. Ama yakın zamanda Samsung bu sınıfa girebilecek Galaxy...

Kapat