Doğa Dostu ve Stil Sahibi…

3 Yazan : - 30 Nisan 2013 - Moda-Tasarım

 

natural

 

Oldum bittim çok süslü, fırfırlı, janjanlı, seksapeli yüksek, dekolteli, çiçekli böcekli, dantelli kıyafetleri sevmedim. Şıkır şıkır topuklu ayakkabılarla yürümeyi hiç öğrenemedim, öğrenmek de istemedim. Taklidi kendini aşmış çirkin Louis Vuittonlardan, kütük gibi platformlardan, markası kendinden büyük gözlüklerden, transparan giysilerden hep nefret ettim.  Jeanleri, spor ayakkabıları, çizmeleri, rahat sweat-shirtleri, dr.martensleri, t-shirtleri, salaş kanvasları, vintage ceketleri dolabımdan hiç eksik etmedim.

wooden glasses

Bu aralar ise en sevdiğim, dolabıma keyifle kattığım, kullanırken beni mutlu eden ürünler organik, natürel aksesuarlar. Çantalar, gözlükler, saatler. Bu ürünlerin hepsi doğa dostu. Kimyasal boyaların değmediği, bir çoğu el yapımı, asla modası geçmeyecek bu minimalist ama da çok zevkli objeler bence herkesin gardrobunda, çekmecesinde bulunmalı. Doğa dostu bu ürünler için asla ağaç kesilmiyor, hammaddeler geridönüşümden kullanılıyor. Hedef doğal ürünü asla doğaya dokunmadan kullanmak.

wewood watches

We wood saatleri hem çok güzel hem de tamamen çevre dostu, firma her aldığımız ürün için bir ağaç dikiyor. NTW, None the Wiser gözlüklerin uzun zamandır hayranıydım, bambu dan yapılmış bu gözlükler hem çok tarz, hem çok minimal hem de tabii ki tamamen organik, geçenlerde Bilstore da gördüm, dayanamayıp edindim bir tane… Bir aile şirketi olan YUE, harika, doğal çantalar üretiyor, bir bakın bence. Etsy de de şahane ürünler bulunabiliyor, atlamamak gerek.

from india with love

Bir de Hindistan’da küçücük atölyelerde, elle dikilen keçi derisi çantalar favorim. Bulmak kolay değil, üreticiler son derece iptidai koşullarda çalışıyorlar, buradan iletişime geçmek neredeyse imkansız. Ya gidip oradan alacaksın, ya da giden birine ısmarlayacaksın.

jcpenny

Chaplin ntw

Neticede boşverin kokoşluğu, hepimiz organik olalım, organik tüketelim, organik yiyelim….

Ve… Yeşil ve barışçıl bir gelecek için gereken güçlü çözümleri ve küresel çevre problemlerini ortaya koymak için şiddet içermeyen ve yaratıcı çatışma kullanan en mükemmel organizasyon olan Greenpeace’e destek verelim.

Yazarın Diğer Yazıları : 

Ruhunu ve dünyasını temiz tutmaya çalışan,
bir şeyleri, birilerini ötekileştirmeyen normal insan..

Facebook Twitter    

No comments

Leave a reply

Daha fazla Moda-Tasarım
Wacom Tablet Inkling

  Çizim tabletleri üreticisi Wacom , bu kez kağıt üzerine çizim yapmanızı sağlayan bir cihazla karşımızda. Evet yanlış okumadınız .Kağıt...

Glenn Jones.. hastasıyım

Glenn Jones’ un illüstrasyonlarını gerçekten çok seviyorum. Çok basit, çok temiz ve çok sevimli. Kendisi Yeni Zelanda, Auckland’lı bir tasarımcı,...

Kapat