Warning: Illegal string offset 'custom' in /home/lovepeac/public_html/wp-content/plugins/super-post/super-post-meta.php on line 89

En Zengin Hip-Hop Müzik Sanatçıları

3 Yazan : - 13 Nisan 2013 - Kültür-Sanat, Müzik

Forbes’ın her sene yayınladığı ‘En Zengin Hip-Hop Müzik Sanatçıları’ araştırmasına göre ilk 5 şu şekilde belirlenmiş.

1. Sean “Diddy” Combs : $ 580 milyon ile birinci sıradaki ‘Diddy’ nin servetinin büyük bir kısmı müzik dışı iş anlaşması olan DIAGO dan gelmektedir.
2.  Shawn “Jay-Z” Carter : İkinci sıradaki ‘Jay-Z’ nin serveti $ 475 milyondur. Bu servetin $ 204 milyonu Rocawear ile yaptığı anlaşmadan, $ 150 milyonu ise Live Nation dan gelmektedir. Roc Nation, Carol’s Daughter, the Brooklyn Nets de ortaklığı devam etmektedir.
3. Andre “Dr. Dre” Young : ‘Dr.Dre’ nin servetinin büyük kısmını Beats by Dr.Dre kulaklık ve ürünlerine borçlu. Serveti $ 350 milyon’dur.
4. Bryan “Birdman” Williams : Serveti $ 150 milyon. Serveti, bir çok başarılı sanatçının bulunduğu Cash Money ve Young Money firmasından gelmektedir.  ‘Birdman’, YMCMB isimli bir giyim markası ve GT Vodka isimli bir vodka markasına sahiptir.
5. Curtis “50 Cent” Jackson : ’50 Cent’ in serveti $ 125 milyon olup, müzik, video oyunları ve reklamlardan gelmektedir.

 

 

 

 

Resim Streotude dan alınmıştır. Yazı, Forbes’ın ‘The Forbes Five : Hip-Hop’s Wealtiest Artist 2013’  alınmıştır.

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Kültür-Sanat, Müzik
‘doGooder’ YouTube Video Ödülleri

YouTube, bu sene dördüncünün düzenlendiği, kamu iyiliği için yapılmış videolarının kazananlarını geçtiğimiz cuma günü yayınladı. Kategoriler; 'En iyi Kar Gütmeyen...

Kutu kutu pense

Direkt konuya gireyim. Kaç kişi ilgilenecek hiç bir fikrim yok. Uzun zamandır aklımda olan bir yazı fikriydi kısmet burayaymış. Kraliçe...

Kapat