Warning: Illegal string offset 'custom' in /home/lovepeac/public_html/wp-content/plugins/super-post/super-post-meta.php on line 89

Her Şeyin Başı Sağlık : CoEnzyme Q10

1 Yazan : - 12 Mayıs 2013 - Bilim, Yaşam-İnsan

1957 yılında keşfedilen, doğada et, yer fıstığı ve sardalya da bulunan, CoQ10 olarak da adlandırılan bu enzim vücut için çok faydalıdır. İnsanlar yaşlandıkça CoQ10 değerleri düşer ve bu enzimin eksikliği  kalp ve metabolizma sorunlarına yol açabilir.  CoQ10 ise kan basıncını düşürür ve kalbe kan pompalanması için enerji sağlar. Enzimin düzenli olarak kullanılması bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve kan şekeri değerlerinin sağlıklı ölçülerde tutulmasına yardımcı olur.

CoQ10 spor yapanlar için de son derece faydalıdır, spor yapanın vücudunda daha fazla enerji üretimine yol açarak daha yüksek performans ve ekstra dayanıklılık sağlar. Bu enzim aynı zamanda kanser tedavisi, migren, kronik yorgunluk sendromu ve yaşlılar için de gereklidir. Yaşlandıkça bu enzime ihtiyaç artar, bu nedenle destek amacıyla dışarıdan alınması doğru olacaktır.

Et, balık, soya yağı bu enzimin başlıca kaynaklarıdır. Buğday tohumu, tofu, pirinç kepeği de bu enzimi size sağlayacaktır. CoQ10 yağda çözüldüğü için en iyi etkiyi yağ içeren (her türlü) besinler ile alındığında verir.

Bu enzimi kapsül, hap şeklinde eczaneler, sporcu/sağlık destek ürünleri satan dükkanlardan edinebilirsiniz. Dozajı için doktorunuza danışmanızı öneririm.

Daha detaylı bilgi almak için de aşağıdaki linklere bakın derim.

wikipedia.org
beslenmedestegi.com
naturalnews.com
coq-10.co

 

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Bilim, Yaşam-İnsan
Dünyamız Nasıl Değişiyor…

Google, USGS ( US Geological Survey) ile yaptığı çalışma sonucunda, USGS tarafından saklanan 1984-2012 arasındaki uydu görüntülerini Google Earth sistemi...

Forget Everything Part III

  Malum sınava girip aslanlar gibi çakmıştık... o gece hocam aradı “sana yeni bir sınav günü aldım “ dedi.. ha,...

Kapat