Kusursuz Tatil…

2 Yazan : - 11 Mayıs 2013 - Seyahat

Konu seyahat olunca çalıştığım firma ve görevim nedeniyle oldukça şanslıyım. Bir ton para harcayarak gidilecek bir çok ülkeye para harcamadan ve izin kullanmadan gidebiliyorum.

Bir kaç sene önce ‘İleri Kurumsal Satış Teknikleri Eğitimi’ için Bali’ye üretici firma tarafından çağrıldım. Daveti görünce “Bali’de acaip bir eğitim yapılır ya”. demeden duramadım.

Üretici firmanın bir kuralı vardır. Ürün eğitimlerinde hiç bir masrafı karşılamaz ama satış, beceri ve yarışma toplantıları olduğunda uçak masrafı haricindeki otel, yemek, transfer, gezi gibi bütün masraflar karşılanır. Bu toplantı da beceri geliştirme sınıfındaki bir eğitimi içerdiğinden, katılımcıların masraflarını karşılayacaklarını belirttiler. Bunun üzerine firmam, iş ortaklarımız içinden 3 başarılı satış yöneticisi ile Bali’ye gitmeme karar verdi.

Bali’ye gitmek için öncelikle 11 saatlik bir Singapur uçuşu yapıp, oradan adaya 3 saat süren ikinci bir uçuşla geçecektik.

Şirket merkezi Singapur’da olduğu ve sık sık buradaki toplantılara gittiğim için bu uzunluktaki uçuşlara oldukça alışıktım ama diğer arkadaşların bu konuda  tercübeleri yoktu. Bu sebepten oldukça eğlenceli bir 11 saatlik uçuş ve toplamda beklemeler dahil 20 saatlik bir seyahat yaparak Bali’ye vardık.

Endozya’nın en güzel bölgesi ve başkenti Denpasar olan Bali, büyüklü küçüklü bir çok adadan oluşan bir adalar topluluğu.  Kalacağımız otel ise bölgenin en iyi otellerinden Intercontinental Bali Resort .

Otel,  birbirinden güzel ve zevkli döşenmiş değişik oda tiplerine  sahip, oldukça büyük bir alana yayılmış, her türlü lüksün düşünüldüğü huzur dolu bir tesis. Otelin müşteri portföyü ise genellikle, japon ve uzak doğulu misafirlerden oluşmakta.

Otelin ve çevresinin görünümü

IMG_0034 IMG_0065 IMG_2571 IMG_2591 IMG_2579 IMG_2578 IMG_2575 IMG_2595

Otelin gece çekilmiş 2 resmi

IMG_2562IMG_2608

 

 

 

Ulawatu Tapınağı
Müthiş bir manzarası olan Ulawatu Tapınağı bölgedeki her turist ve yerlinin ziyaret ettiği bir mekan. Tapınak ve kutsal alan olduğu için ziyaretçilerin içeri girerken bellerine etek benzeri renkli bir kuşak bağlamaları gerekiyor. Bu arada, tapınakta bulunan yüzlerce maymun ilk başta çok sevimli gelebilir ama hırsızlık konusunda ustalaştıklarından yakınlarına gitmek oldukça tehlikeli olabilir, benden uyarması…

IMG_2628

IMG_2632

IMG_2661

IMG_2664

 

Tapınaklar hakkında konuşurken bir konu hakkında tavsiye ve bilgi vermek istiyorum. Yöre halkı, inanışlarına göre evlerinin bir bölümüne ufak tapınaklar yapmışlar. Bizim gibi(!) turistler bu yerlerde fotoğraf çektirince bölge insanları pek hoş karşılamıyor.

 

lembongan 002
Bali’ye gidince mutlaka gidilmesi gereken yerlerden bir diğeri de Lembongan adası. Bali adasının güneydoğusunda olan bu adaya bir katamaran ile gitmeniz en doğru seçenek olacaktır. Yol yaklaşık 90 dakika sürer ve katamarana vuran dalgaların sesiyle yapılan bu yolculuk müthiş bir keyif verir.

Müthiş renklerin bir arada bulunduğu, sessizliği ile çok güzel vakit geçirilebilecek, teknolojiden uzak bir cennet diyebiliriz.

Adada bir çok aktivite yapma olanağınız da var. Mesela dilerseniz mercan kayalıklarına dalış yapabilir ya da bu kayalıkların üzerinde altı cam bir tekne ile nefis bir deniz sefası yapabilirsiniz.

IMG_2773

IMG_2768

IMG_2766

IMG_2763

IMG_2776

Lembongan adasının sakinleri, makyaj malzemelerinin hammaddesi olan yosun yetiştiriciliği yapmaktalar. Bu şekilde tarif etmemin sebebi aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi denizin bir kısmını aynı bir tarla gibi yosun yetiştirme işinde kullanmaları. Bu yosunları daha sonra ayırıp kurutuyorlar.
IMG_2796-2IMG_2799
IMG_2801
Adada gece gidilecek eğlenceli bir çok yer var ama gerçekten rafine ve kaliteli eğlence istiyorsanız,  KU DE TA tercih etmeniz gereken gece kulübüdür.
ku de ta

 

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Seyahat
Küçük Demir Çocuk, Babam ve Stockholm

  Çok kötü bir dönemimdi, babam hastaydı, tam teşhis konamıyordu, testler, doktorlar, birbirini takip eden kâbus gibi günler yaşıyorduk. Şubat...

Campo Dei Fiori – Dünyanın En Güzel Pazarları

Uzaklardan sokak seslerine karışmış bir müzik duyuluyor. Ne dediğini anlamıyorsunuz ama pür dikkat dinliyorsunuz. Elinizde soğuk  bir kadeh prosecco.  Güneşli...

Kapat