WordPress 10. Yaşını Kutluyor

0 Yazan : - 29 Mayıs 2013 - Teknoloji

wordpress-logo-stacked-rgbMatt Mullenweg ilk WordPress blog platformunu hayata geçirdiğinde tarihler 27 mayıs 2003’dü ve ilk yayınlanan WordPress versiyonu ise 0.7.1 idi. Geçen 10 senenin sonunda dünyadaki blog sitelerin % 17’si WordPress kullanmaktadır. Bu oran yaklaşık 70 milyon blog sitesine karşılık gelmektedir.

Mashable, CNN, The New York Times ve Reuters bu platformu kullanan önemli web sitelerinden bazılarıdır . WordPress, açık-kaynak yazılımı olması avantajıyla binlerce kişi katılımı ile zaman içinde gelişti ve zenginleşti. Yakın zaman önce blog platformundan öteye giderek, bir çok web uygulamasının bu platformun üzerindeki sitelere entegre edilebilir duruma geldi.

 

WordPress-Cakes-35Geçtiğimiz 27 mayıs günü, ülkemizde ve dünyanın bir çok yerindeki WordPress hayranları katılımıyla, WordPress 10. yaşını kutladı. Platformun kurucuları olan Matt Mullenweg ve Mike Little kendi blog sayfalarında geçen 10 sene hakkında bilgi ve anılarını paylaştılar. WordPress bu güne özel olarak WP.10 isimli bir sitede,  hayranlarının twitter mesajlarını paylaşmaktadır.

Ziyaret etmekte bulunduğunuz bu site de bir WordPress platformu üzerine kurulu olduğundan, LPT olarak WordPress’in bize sağladığı imkan ve kolaylıklara teşekkür ederiz.

 

wp10info

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Teknoloji
Vertu’nun İlk Android Telefonu

Lüks telefon üreticisi Vertu yine çok farklı bir dizayna sahip bir telefonu piyasaya sundu. Bu telefon diğer modellerden farkı, Android...

Tumblr’dan WordPress’e Kaçış

David Karp tarafından 6 yıl önce kurulan sosyal medya ve blog sitesi Tumblr'ın Yahoo! a 1.1 milyar dolara satışının haberleri...

Kapat