Warning: Illegal string offset 'custom' in /home/lovepeac/public_html/wp-content/plugins/super-post/super-post-meta.php on line 89

Yeni Nike+ FuelBand SE

0 Yazan : - 17 Ekim 2013 - Yaşam-İnsan

Kalori, adım, enerji gibi aktivitelerinizi ölçüp takip etmenizi sağlayan Nike FuelBand sağlık bileziği hakkında yazımı daha önce burada paylaşmıştım.

Geçen zaman içinde bu tür cihazlara merakımdan, benzer bir ürün olan Jawbone Up  aldım.

Aslında Jawbone almamın sebebi, bu ürünün uyku sürelerini ölçmesi, yediğim öğünleri uygulaması yardımıyla kayıt ederek ile neyi az, neyi fazla yaptığınızı belirleyebilmem idi. Ama kulladığım Nike FuelBand’e göre kullanım zorlukları vardı. Bluetooth ile senkronize olmaması, üzerinde ekranı olmadığından anlık aktivite durumunu göstermemesi gibi…

Bir süre JawBone UP’ı kullandıktan sonra tekrar Nike FuelBandı kullanmaya başladım.

Geçtiğimiz gün Nike yeni ürünü Nike FuelBand SE’yi tanıttı. Zaman içinde kullanıcılardan aldıkları geri dönüşüm ve rakip ürünlerin sahip olduğu özelliklerden yola çıkarak bir çok yenilik eklemişler.

  • Artık suya dayanıklı olduğundan duşta yada yağmurlu havalarda bileziği kullanmaya devam edebilirsiniz. Bilezik ile surf, yüzme gibi sporları yapmamız tavsiye edilmektedir.
  • Ufak değişiklikler haricinde eskisi ile görünüş anlamında bir farklılık yok. İç kısmı içi 3 farklı renk seçeneği var. Aynı renkten Nike logosu birleşme noktasında bulunuyor.
  • Jawbone UP  daki gibi belli aralıklar ile sizi daha aktif olmanızı sağlamak için bir titreşimli bir uyarı eklenmiş.
  • Yaptığınız sporu belirterek bu sporun zorluğuna göre puan kazanabiliyorsunuz.
  • Yeni FuelBand SE’deki sensörlerin algoritmaları geliştirerek hile yapılması önlenmiş.
  • Üzerindeki düğmeye 2 kere basarak saati görebiliyorsun. (Şu anki modelde, ekranı saatte bıraktığımdan bir kere düğmeye basarak görebiliyorum.)
  • Bluetooth 4.0’ı desteği ile akıllı telefondaki uygulamayla sürekli bağlantı halinde olacak.
  • Açık Platform uygulaması Nike Fuel Lab olarak adlandırılmış.

Nike2 Nike1

 

 

 

 

 

 

Nike3 Nike4

 

 

 

 

 

 

 


Nike+ Fuel Forum dan bir kaç resim ve bilgi :

Nike FuelBand kullanan Serena Williams 2 saatlik maçta 4300 Fuel puanı topluyor.

Nike FuelBand kullanan Serena Williams 2 saatlik maçta 4300 Fuel puanı topluyor.

Aktif bir gününde 16 saatte 5100 puan topluyor.

Aktif bir gününde 16 saatte 5100 puan topluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiyat madalyalı ABD'li artistik jimnastikçi Shawn Johnson 'Danncing With The Stars' da 12.000 Nike Fuel puanı toplamış.

Olimpiyat madalyalı ABD’li artistik jimnastikçi Shawn Johnson ‘Danncing With The Stars’ da 12.000 Nike Fuel puanı toplamış.

ABD'li Atlet Ashton Eaton rekoru 9.000 Nike Fuel puanı.

ABD’li Atlet Ashton Eaton rekoru 9.000 Nike Fuel puanı.

 

 

 

 

 

 

İstanbul da yaşıyor. ToshibaTurkiye Distribütöründe Pazarlama Destek ve Ürün Müdürü olarak çalışmakta. Elektronik ve teknolojiyi çok seviyor. Apple tutkunu. Bimmer. Deep House seven kendi halinde bir DJ. 2 senedir Foursquare SU2. Foursqaure Türkiye üyesi. Eski basketbolcu, spor tutkunu. Aileden Galatasaraylı ve Galatasaray Klubü kongre üyesi.

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Flickr YouTube Vimeo Skype   

No comments

Leave a reply

Daha fazla Yaşam-İnsan
2013 yazında neler oldu?

    Bunları sana yazmak istememin bence bir kaç haklı sebebi var. 1)                 Bunu bana sorduğunda, doğru dürüst anlatacak kadar...

BMW’nin İlk Tam-Elektrikli Modeli Sahne Alıyor.

BMW tam-elektrikli araç olan i3 Konseptini 2011 yılındaki Franfurt Uluslararası Motor Fuarında tanıtmıştı. Geçen 2 senenin sonunda 29 Temmuz 2013 günü...

Kapat